ESP8266 Smart Watch uygulaması

esp8266, NodeMCU  için akıllı saat uygulaması diğerlerinden farklı olarak sabit bir kod yapısı yok istenilen değişiklikler hem denetleyici içerisinde web tarayıcı üzerinden hemde android uygulamada istenilen değişiklikler yapılabilir yine istenilen bir değeri saat ekranına yansıtabilirsiniz.

örnek olarak hava durumu için uygulamadan şehir adı girilir ve hava durumu degerlerini ekrana gönderir.

yine örnek olarak dolar kurunu ekrana gönderdim ve güncel saat tarih ayarlarını ekrana gönderdim

telefonunuza gelen bir aramada telefon numarasını ekrana verir ve yine titreşim modulü ile 2,3,5 defa bu size kalmış titreşim verir

sms kısmında biraz sorun yaşadım sms mesaj için uygulama arka planda oldugunda sms mesaj gelmiyor ön planda oldugunda geliyor.

uygulamayı test amacı ile ölesine dagınık bir şekilde yaptım yine uyglamaya alarm ekleyip belirtilen alarm saatinde titreşimle uyarı verir.

aslında bununla yapılabilecek çok şey var mesela uzaktan alarm kurabilir açabilir. yada ir verici ekleyip uygulama yardımıyla (devESP projemde yaptım) istenilen uzaktan kumandalı cihazları kontrol edebilirsiniz.

mesela kapı çaldı titreşim versin yada hareket algıladıgında titreşim yada buzzer, yada alarm çaldıgında bildirim versin

twitter içinde bildirim verir ama twitter kullanmadıgım için şuan pek üstünde durmadım

aklıma gelenler bunlar çok fazla komut eklenebilir. komutlar arduinodaki gibi pc baglayıp tekrar tekrar yüklenmiyor web arayüzü ile komutlar yazıdırılıyor.

uygulama çalışma mantığı şöyle telefonda  hotspot aktif edilir ( uygulamaya ekledim ) uygulamada kısayol ile kolayca açılıp kapatılıyor. esp8266 hotspot ile hem internete bağlanıyor hemde cep telefonuna çünkü veriler net üzerinden aktarılır.

çünkü esp8266 bluetooth özelliği yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir